امکانات و خوابگاه کالج

امکانات و شرایط خوابگاه کالج دونا:

تمامی دانشجویان در بدو ورود از سرویس رایگان تاکسی جهت انتقال از فرودگاه به خوابگاه برخودار خواهند بود. 

دانشجویان کالج دونا می توانند به صورت طولانی مدت در یک هتل ۲ ستاره به عنوان خوابگاه اسکان داده شوند. همچنین به محض ورود دانشجویان در این هتل اسکان داده خواهند شد و سپس می توانند انتخاب کنند که آیا در این هتل بمانند یا آپارتمان مورد نظر خود را اجاره کنند.

خوابگاه کالج در نزدیکی‌ خط ۳ مترو  بوداپست قرار گرفته و به سادگی‌ بوسیله مترو می‌توان به کالج رفت و آمد کرد. فاصله زمانی‌ بین خوابگاه و کالج ۳۰ دقیقه بوسیله مترو می‌باشد. 

هزینه رفت و آمد برای هر ماه ۳۵ یورو بوده و دانشجویان با استفاده از این بلیت امکان استفاده از تمامی‌ خطوط حمل ونقل شهری بوداپست شامل مترو، اتوبوس، ترم، در تمامی ۲۴ ساعت روز را خواهند داشت. 

دانشجویان کالج دونا میتوانند در اتاق‌های خوابگاه به صورت انفرادی، ۲ نفره، ۳ و ۴ نفره با هزینه‌های ذیل اقامت داشته باشند.

هزینه خوابگاه برای ماه اول به صورت زیر می باشد:

 • برای دانشجویان دراتاق یک تخته (خصوصی) برای مدت سی روز : ۹۰۰ یورو
 • برای دانشجویان دراتاق دو و یا سه تخته برای مدت سی روز : ۵۰۰ یورو 
 • برای والدینی که قصد همراهی فرزند خود (دختر/ پسر) را دارند برای مدت سی روز : ۹۰۰ یورو

تذکر: دانشجویانی که برای اقامت خود اتاق دو تخته را انتخاب کرده اند باید آگاه باشند که ممکن است به محض ورود در اتاق سه تخته اسکان داده شوند.

هزینه خوابگاه برای ماه دوم و به بعد به صورت زیر می باشد:

 • اتاق یک تخته استاندارد : ۴۵۰ یورو
 • اتاق دوتخته : ۳۵۰ یورو برای هر نفر

شرایط و چگونگی‌ پرداخت هزینه خوابگاه:

۱- مبلغ پیش پرداختی جهت اقامت در خوابگاه دریافت نمیگردد.

۲- هزینه خوابگاه معادل مبلغ ذکر شده در بالا می‌باشد و این هزینه شامل مبلغ آب، برق، گاز و اینترنت میگردد و نیازی به پرداخت مبلغ دیگری جهت آب، برق، گاز و اینترنت نیست.  

امکانات خوابگاه شامل: 

 • سالن غذاخوری (صبحانه, نهار و شام در این سالن به مبلغ روزانه ۳-۴ یورو سرو میگردد.)
 • بوفه غذاخوری در حیاط خوابگاه در فصل های بهار و تابستان 
 • شست و شوی لباس دانشجویان توسط خوابگاه بصورت رایگان تا ۵ کیلو در هر هفته. شستن لباسها توسط دانشجویان انجام نمی شود و بلکه توسط کارکنان هتل صورت می گیرد.
 • کمد لوازم برای هر فرد
 • میز مطالعه در اتاق دانشجو به در خواست دانشجو گذاشته خواهد شد. 
 • اینترنت بی‌ سیم با سرعت بالا و رایگان برای دانشجویان
 • نظافت و  تعویض ملحفه اتاق‌ها به صورت هفتگی
 • نکات مهم:
 • خوابگاه دارای امکان پخت و پز غذا نمیباشد لیکن وعده های غذایی هر کدام با قیمت دانشجویی معادل ۳-۴ یورو در هر وعده با کیفیت غذایی خوب سرو میگردند.
 • مدیریت و مالکیت خوابگاه به طور کامل مستقل از کالج دونا می باشد.

امکان اجاره‌ آپارتمان در بوداپست

برای دانشجویانی که خواهان اجاره آپارتمان هستند این امکان وجود دارد تابتوانند واحد آپارتمانی مورد نظر خود رابا کمک کالج پیدا کنند.

اجاره ماهیانه برای یک واحد آپارتمانی به طور میانگین در حدود ۳۵۰ تا ۶۵۰ یورو می باشد.همچنین امکان اجاره برای ۲ یا ٣ دانشجو به طور همزمان در یک واحد وجود دارد که می تواند از لحاظ مالی مقرون به صرفه باشد.

کالج دونا همچنین امکان اجاره‌ آپارتمان‌های دانشجویی با هزینه مناسب را با همکاری یکی‌ از معتبرترین مراکز خانه یابی‌ دانشجویی در شهر بوداپست جهت رفاه حال دانشجویان محترم پدید آورده است. این امکانات با همکاری موسسه املاک بوداپست ارائه  میگردد.

 

  

خدمات موسسه املاک بوداپست شامل موارد ذیل می‌باشد:

 • ارائه دهنده تمامی خدمات خانه یابی و اجاره آپارتمان‌ها و سوییت‌های دانشجویی در تمامی مناطق بوداپست
 • تهیه مدارک لازم جهت ارائه به اداره مهاجرت
 • استودیو آپارتمان, یک خوابه و چند خوابه در مناطق مرکزی بوداپست با دسترسی بسیار عالی به سرویس های حمل و نقل عمومی
 • خدمات موسسه املاک بوداپست برای دانشجویان عزیز کاملا رایگان است.

تلفن تماس: ٠٠٣٦٢٠٥٢٥٦٧٥٥

 

 شرحی مختصر در رابطه با اجاره خانه در بوداپست شرایط عقد قرار داد خانه در بوداپست به شرح ذیل است :

برای دانشجویان به لحاظ شرایط اقامتی اجاره ١ ساله پیشنهاد میشود .
در شرایط عادی , مبلغ پیش پرداخت خانه برابر با ٢ ماه اجاره خانه میباشد. البته تحت شرایطی خاص این مبلغ به ٣ ماه هم میتواند باشد . مثلا اگر موجر حیوان خانگی (سگ, گربه) داشته باشد که باعث صدمه به وسایل خانه شود و غیره.
معمولا خانه ها بصورت مبله اجاره داده میشوند و تمامی وسایل مورد احتیاج زندگی اعم از اجاق گاز, یخچال, تلویزیون, ماشین لباسشویی و غیره در خانه ها فراهم میباشد.
علاوه بر مبلغ پیش پرداخت و اجاره ماهیانه, موجر میبایست شارژ ماهیانه ساختمان بعلاوه مبلغ مربوط به قبوض آب و برق و گاز را نیز به صاحبخانه پرداخت کند .
اجاره آپارتمان در بوداپست بر حسب نوع آپارتمان , کیفیت لوازم خانه و محل هر منطقه متفاوت است اما مثلا میتوان گفت بطور کلی قیمت اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه مبله در مرکز شهر حدودا بطور میانگین ۳۵۰ تا ۶۵۰ یورو در ماه میباشد و مبلغ شارژ ساختمان نیز بر حسب آیتم هایی مانند وجود آسانسور, نگهبانی ساختمان و غیره متفاوت بوده ولی بطور کلی این مبلغ بطور میانگین ٣٠ - ٥٠ یورو در ماه خواهد بود.

 

 

 

 

پیگیری دونا کالج

FacebookTwitterGoogleFriendfeedLinkedin

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به موسسه ماتینیت (ثبت شده در ایران و مجارستان) نماینده رسمی دانشگاه‌های کشور مجارستان می‌باشد.